Sanok – wyjątkowe atrakcje w sercu Bieszczad

Dla wielu turystów wybierających się w Bieszczady ważnym punktem na trasie wycieczki staje się jedno z najważniejszych miast w tej części Polski.

Przyjedź do Sanoka!

Sanok to miejsce wyjątkowe, które może oczarować swymi atrakcjami. Doskonałe zagospodarowanie miasta, tanie noclegi oraz sprawnie działająca komunikacja sprawiły, że Sanok już dawno stał się popularną bazą dla tych, którzy chcą organizować krótkie wypady w Bieszczady, a jednocześnie dokładnie zwiedzić to miasto. Obiektów, które mogą zafascynować swym wyjątkowym charakterem, jest tu sporo.

Które z nich koniecznie należy uwzględnić w programie swej wycieczki po Sanoku?

Na terenie Sanoka, dawnego grodu królewskiego, cennych zabytków przypominających o roli tego miasta zachowało się wiele. Piękne kamienice, historyczny układ urbanistyczny oraz wspaniały zamek służący dziś jako siedziba Muzeum Historycznego Ziemi Sanockiej to najlepsze wizytówki tego miasta.

Zachwyca też wzniesiony w XVII wieku zespół klasztorny, będący cenną pamiątką po zakonie franciszkańskim, fascynuje też murowana cerkiew wzniesiona w XVIII stuleciu. Każda z tych budowli ma swój niepowtarzalny urok, któremu tak trudno się oprzeć. Sanok może się też pochwalić wyjątkową atrakcją, jaką jest tutejszy skansen.

To jedna z największych, najważniejszych i najciekawszych zarazem placówek tego typu w całej Polsce. Każdy, kto wybierze się na teren Muzeum Budownictwa Ludowego, będzie mógł ujrzeć najciekawsze przykłady bojkowskiej i łemkowskiej architektury, a jednocześnie ujrzeć bogatą kolekcję ikon.

Duma Bieszczad – Sanok

Miłośnicy ikon i sztuki cerkiewnej mogą też zarezerwować noclegi w Sanoku i z tego miasta organizować wycieczki do pobliskich miejscowości. Wyznaczony z myślą o nich Szlak Ikon z pewnością zachwyci swymi wspaniałymi cerkwiami oraz unikalnymi dziełami sztuki sakralnej.

Więcej artykułów o ciekawych miejscach w Bieszczadach znajdziesz w serwisie tarnica.pl.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.