Tanie wakacje w Polsce – jak je spędzić w mieście?

polska-wakacje

Czasami jest niestety tak, że choćby nie wiadomo jak bardzo człowiek chciał pojechać na należący mu się urlop i uciec na moment od wszystkich dobrze mu znanych krajobrazów oraz znajomych okolic, nie jest w stanie tego zrobić, bo ogranicza go jego budżet. Co wtedy? Na szczęście nawet ci, którzy mieszkają w dużych miastach i zostają zmuszeni do pozostania na ich terenie, mogą spędzić udane i tanie wakacje w Polsce. W tym momencie wakacyjne rozrywki są już dostępne wprost wszędzie.

Każdy jest w stanie maksymalnie wykorzystać dni swojego urlopu, nawet jeśli przebywa na stałe w Warszawie czy Krakowie i nie może się z tego miejsca nigdzie dalej ruszyć. Jeżeli pogoda dopisuje, pomysły na spędzanie wolnego czasu znajdują się same. Ciało naturalnie zaczyna domagać się ochłodzenia. Właśnie wtedy warto udać się po prostu na jakieś kąpielisko czy odkryty basen i… pozwolić sobie na leniwe spędzenie całego dnia na plaży z dostępem do chłodnej wody. W dużych miastach latem tworzone są również tzw. plaże miejskie. Bardzo często tworzą one nierozerwalny duet z tzw. „beach barami”, czyli łączą to, co Polacy lubią w nadmorskich miejscowościach zdecydowanie najbardziej.

A jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze miejsca w Polsce na wakacje, pomogą w tym nasze artykuły na Turystyka Info.

Jeżeli jednak tanie wakacje w Polsce mają być tak tanie, że wręcz darmowe, miejski „turysta” raczej nie skorzysta nawet z ofert tego rodzaju punktów. Beach Bary są drogie. Za jedno piwo czy małego drinka trzeba w nich dać kilkanaście złotych, co sprawia, że spędzenie całego dnia w takim miejscu zmusza człowieka do wydania nawet stu czy dwustu złotych (bo przecież trzeba jeszcze coś jeść). Miejską plażę znakomicie zastąpi jednak… zwykły kawałek trawy. Samemu można przygotować sobie przecież taką „mini plażę”. Wystarczy znaleźć miłe miejsce w pobliżu rzeki czy jeziora, zabrać ze sobą duży koc, koszyk z prowiantem i koniecznie coś do czytania, a najlepiej jeszcze – ekipę znajomych!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.