Bieszczady dla ciekawych, a więc z wizytą w miejscowości Baligród

Jedną z tych miejscowości, którym turyści odwiedzający Bieszczady bardzo chętnie poświęcają swój czas, jest Baligród. Nic w tym dziwnego, gdyż z tej miejscowości można urządzać ciekawe wycieczki w rejon Chryszczatej, można też urządzać ciekawe wycieczki objazdowe po okolicznych miejscowościach, na terenie których nie brak cennych zabytków.

Zwiedzanie Baligrodu

Kto znajdzie tanie noclegi w Baligrodzie, ten będzie mógł wybrać się w stronę Cisnej i Sanoka, a także zwiedzić Jabłonki, znane jako miejsce zamachu na generała Świerczewskiego. W Baligrodzie można też ujrzeć wiele ciekawych pamiątek, które w znacznej mierze przypominają o burzliwych wydarzeniach z czasów II wojny światowej oraz o konflikcie polsko-ukraińskim, który zakończył się w 1947 roku Akcją „Wisła”. Liczne pomniki, zbiorowe mogiły i wojenne cmentarze – oto ważna grupa zabytków, z jakimi można się spotkać w Baligrodzie. Podobne miejsca i obiekty możemy znaleźć również w okolicy Zielonej Góry – więcej na https://ezielona.pl/. O tym, iż miejscowość ta była niegdyś miastem, wciąż przypomina nam rynek, którego największą ozdoba stał się czołg T-34.

Inne warte uwagi atrakcje turystyczne

W Baligrodzie zachował się też piękny kościół z końca XIX wieku oraz nieco młodsza cerkiew, która po gruntownym remoncie zaczyna się sprawdzać jako miejsce organizacji koncertów oraz wystaw. W czasie wycieczki po Baligrodzie warto też zwiedzić miejscowy cmentarz żydowski oraz odwiedzić ruiny zamku, który zbudowali tu w XVI wieku Balowie. To wokół tego zamku zaczął się rozwijać Baligród, nic więc dziwnego, iż pozostałości tej budowli do dziś cieszą się tak wielkim zainteresowaniem ze strony miłośników historii.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.