Najlepsze ośrodki narciarskie w Europie

snieg-gory

Czy jesteś jedną z osób, które szukają innego sposobu na spędzenie wolnego czasu? Czy pasjonują Cię sporty zimowe? Oto nasza lista najlepszych ośrodków narciarskich w Europie, w których możesz spędzić kolejny urlop w tym sezonie. Każdy z nich ma swój własny charakter, a Ty będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy.

  1. Gstaad (Szwajcaria) – kurort z wszelkimi udogodnieniami dla każdego

Kurort Gstaad, położony w zachwycającej Szwajcarii, znany jest ze swojego prestiżu i luksusowych udogodnień, jakie oferuje wszystkim odwiedzającym. Można tu spędzić spokojniejsze wakacje i poznać bliżej szwajcarską kulturę, ponieważ jest to idealne miejsce do odpoczynku dla wielu mieszkańców.

Jest tu wiele tras zjazdowych, zarówno dużych, jak i małych, ale najpopularniejsze są Klangpiste i Rinderpiste, obie oferujące ciekawe i interesujące opcje, które przyciągną wzrok niejednej osoby.

  1. Megève (Francja), zapierające dech w piersiach widoki i urocza wioska

Megève to ośrodek narciarski powszechnie znany ze swojego położenia i widoków, jakie oferuje. Leży w północnej części Alp Francuskich. Stąd można podziwiać piękną miejscowość Megève, a także zagubić się we wspaniałych lasach. Podobnie jak Gstaad, jest to jeden z najbardziej pożądanych ośrodków narciarskich przez miejscowych narciarzy. Na tym stoku narciarskim czeka na Ciebie aż 234 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności.

  1. Cortina d’Ampezzo (Włochy), jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Europie

Cortina d’Ampezzo znajduje się w północnych Włoszech, w Alpach Dolomitowych. Jest on uznawany za jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków narciarskich we Włoszech. Znajdują się tu luksusowe sklepy i urocze miasteczko o wspaniałej atmosferze.

Wskocz na stronkę www.turystykainfo.pl i znajdź jeszcze więcej ciekawych miejsc na niesamowite podróże!

  1. Zermatt (Szwajcaria)

Zermatt z wielu powodów uważany jest za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Znajduje się tu 360 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, dostępnych dla wszystkich poziomów zaawansowania. Można stąd również odwiedzić lodowiec Theodul.

  1. Chamonix (Francja): jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich we Francji

Chamonix to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich we Francji. Posiada tysiące udogodnień, które sprawią, że pobyt w hotelu będzie niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko oczarują Cię piękne widoki lasów, ale znajdziesz tu także tysiące atrakcji w ciągu dnia.

  1. Saas-Fee (Szwajcaria): niezapomniane widoki

Ośrodek ten, znany również jako Perła Alp, położony jest w kantonie Valais. Już sama panorama widoków, jakie można podziwiać podczas jazdy na nartach, pozwala zrozumieć, dlaczego Szwajcarzy nazwali to miejsce Perłą Alp. Można tu zjeżdżać na nartach w ciszy i spokoju podziwiając niesamowite widoki. Następnie można udać się na stok Panorama, aby zjechać po jednym z najbardziej stromych stoków w Szwajcarii.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.