Interesujące polskie uzdrowiska na mapie kraju

Interesujące polskie uzdrowiska na mapie kraju zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród odbiorców.

Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Uzdrowiska w Polsce – co warto wiedzieć?

Na uwagę wśród interesujących polskich uzdrowisk niewątpliwie zasługuje Polanica-Zdrój. Nie brakuje tutaj Pijalni Wód, czy Parku Zdrojowego położonego w województwie dolnośląskim. Zainteresowaniem cieszą się także rzeźba Niedźwiedzia, możliwość odwiedzenia Parku Szachowego, czy wspięcie się na punkt widokowy. W Polanicy-Zdroju nie brakuje również parków rozrywki. Tutaj więcej powodów, aby odwiedzić uzdrowisko Polanica-Zdrój.

Interesujące polskie uzdrowiska to także bez wątpienia Ciechocinek. Oprócz miejsc typowo uzdrowiskowych można wybrać się tutaj do tężni. Ciekawą atrakcją na mapie miasteczka jest Muzeum Warzelni Soli i Leczenia Uzdrowiskowego, które zlokalizowane jest już poza ścisłym centrum miasta. W miejscach noclegowych dodatkowo można korzystać także z zabiegów solankowych. Po mistrzowsku sprawdza się wyjazd wypoczynkowy właśnie do tej miejscowości k/Torunia.

Niedaleko Bydgoszczy położona jest również inna miejscowość uzdrowiskowa. Mowa oczywiście o znanym w szerszych kręgach Inowrocławiu. W tym mieście, w którym nie brakuje śladów Królowej Jadwigi bardzo ważne są żaczki, czyli małe figurki rozmieszczone na mapie miasta. Osoby lubiące miejsca warte uwagi w danym mieście baczniejszą uwagę mogą zwrócić na Muzeum im. Jana Kasprowicza właśnie w Inowrocławiu. W uzdrowiskowej części miasta przeznaczone dla zwiedzających są palmiarnia, ogrody papieskie oraz zapachów. Bez problemu można także odpocząć w cieniu drzew.

Interesujące polskie uzdrowiska na terenie kraju to o wiele więcej miejsc, jednak warto już teraz zwrócić uwagę na choćby te trzy wymienione powyżej propozycje.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.