Odcisk dłoni sławnych artystów – spacer po Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach?

Międzyzdroje znane są z kilku rzeczy: długiego, morskiego molo, Gabinetu Figur Woskowych oraz Promenady Gwiazd. To ostatnie miejsce przyciąga turystów z równą mocą jak atrakcje nadmorskiej plaży czy punkty widokowe. Nie bez kozery!

Promenada Gwiazd to takie nasze polskie Walk of Fame z Hollywood Boulevard. Przyjrzyjmy się bliżej temu miejscu, wybierając się na długi spacer w pogodny dzień.

Kilka informacji historycznych o Promenadzie    

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach powstała ponad ćwierć wieku temu. Był rok 1996, gdy w lipcu podczas corocznego Festiwalu Gwiazd pojawiły się na chodniku przy hotelu Amber Baltic pierwsze wmurowane płyty z odciskami dłoni znanych osobistości ze świata kultury, głównie muzyki i filmu.

Obecnie w Alei podziwiać już można ponad 100 takich pamiątkowych tablic, a z każdym rokiem przybywają nowe. Warto także dodać, że od roku 2016, organizatorzy Festiwalu Gwiazd uruchomili internetowe głosowanie, dzięki któremu to publiczność decyduje komu się należy miejsce na Promenadzie.

Kogo dłonie można podziwiać na Promenadzie Gwiazd?

Kto jako pierwszy odcisnął swoje dłonie? Źródła co do tego są zgodne, że w 1996 roku była to para wspaniałych polskich aktorów – pierwsza dama polskiego filmu Beata Tyszkiewicz, znana z ponad 100 produkcji filmowych i telewizyjnych (m.in „Lalka”, „Seksmisja” czy „Rękopis Znaleziony w Saragossie”) oraz Daniel Olbrychski (Karol z nominowanej do Oskara „Ziemi obiecanej” i niezapomniany Kmicic z „Potopu”).

Wśród gwiazd, które zostały unieśmiertnione na Promenadzie Gwiazd znajdziemy całą śmietankę filmową ostatnich dekad. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak: Krystyna Janda, Anna Dymna, Anna Seniuk, Janusz Gajos czy Gustaw Holoubek.

źródło: https://emiedzyzdroje.pl/ – portal regionalny 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.