Zalety wakacji w górach

gora

Góry przyciągają Polaków już niemalże tak samo jak okolice Bałtyku. Można zachwycić się bijącą od nich siłą, ukazującą się w strzelistych szczytach, do których prowadzą strome szlaki utworzone wśród kamieni, gigantycznych głazów i lasów. Wakacje w górach są też całkiem przystępne pod względem cenowym. Górskie kwatery turystyczne w kontekście ceny wypadają nieco lepiej od kwater położonych nad morzem, a już zwłaszcza w sezonie, czyli bezpośrednio w samym środku lata – w lipcu i sierpniu. Ponadto tańsze jest też tutaj wyżywienie.

W górach nikt nie zarabia na sprzedaży starych smażonych ryb za pięćdziesiąt złotych od porcji, ale za to sporą popularnością cieszą się stosunkowo tanie zupy, placki ziemniaczane czy placki po węgiersku oraz najzwyklejsze w świecie pierogi. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by kupić sobie pęto porządnej kiełbasy i urządzić ognisko czy grilla. Często organizuje się takie biesiady bezpośrednio w samych ośrodkach wypoczynkowych, a niejednokrotnie są one wliczane w cenę pobytu, więc nie trzeba dodatkowo za nie płacić.

Niska cena to jednak nie wszystko. Wakacje w górach przewyższają wakacje nad morzem również pod względem takiej ogólnej atrakcyjności. Dają one dostęp do wszelakich form spędzania wolnego czasu. Nakłaniają przede wszystkim do górskich wypraw i pieszych wycieczek, ale przy tym nawet takie aktywności za każdym razem mogą wyglądać inaczej, bo jednego dnia można wybrać się spokojnie nad ładny potok i urządzić sobie piknik, by już następnego wspinać się na jakiś bardzo wysoki szczyt i wysilić swoje ciało nieco bardziej, przy okazji odpoczywając psychicznie.

Sport nie jest jednak jedyną opcją na wypoczynek. Wakacje w Zakopanem bardzo często polegają też przecież na zwiedzaniu muzeów, oglądaniu różnych galerii albo przyglądaniu się skoczniom narciarskim. W Żywcu można z kolei zajrzeć do browaru, a w Ustroniu odwiedzić znaną pijalnię wód. Atrakcji w miejscowościach górskich jest po prostu co nie miara.

A jeżeli dasz szansę witrynie www.odkrywca.com.pl, przekonasz się, na jak wiele wspaniałych miejsc na wakacje możesz się zdecydować.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.