Najciekawsze atrakcje litewskiej mierzei Kurońskiej?

Litwa to kraj bez wątpienia atrakcyjny. Wycieczki, którymi kuszą biura podróży oraz coraz modniejsze kurorty, w których można spędzić wspaniałe wczasy nad morzem – oto przyczyny sukcesu tego kraju w turystycznej branży. To dzięki nim Litwa coraz chętniej jest odwiedzana przez turystów z Polski.

Mierzeja Kurońska – to powinieneś wiedzieć

Gdzie mogą oni spędzić wspaniałe wczasy? Obszarem, który jest im polecany w szczególności, jest Mierzeja Kurońska. Przyciąga ona tak ciekawymi miastem jak Neringa oraz wyjątkową atrakcją przyrodniczą, jaką jest z kolei Park Narodowy Mierzei Kurońskiej.

Jakie atrakcje turystyczne czekają w Kurońskiej mierzei na gości?

Jest ich sporo. Nerigna, będąca idealnym miejscem na wypoczynek dla osób spragnionych ciszy, może się pochwalić wspaniałymi wydmami oraz pięknymi lasami. Tu Mierzeja Kurońska prezentuje się wspaniale, a jej naturalne walory wypoczynkowe już dawno zostały docenione przez turystów. Wspomniana już Neringa jest doskonałym punktem wypadowym na teren Parku Narodowego Mierzei Kurońskiej, po którym wycieczki mogą sprawić wiele przyjemności nie tylko miłośnikom przyrody. Jak można spędzić czas w tej części Litwy? Możliwości jest wiele. Wypoczynek nad morzem i spacer po wydmach, wizyta na Górze Czarownic czy wizyta w kościele ewangelickim – oto atrakcje turystyczne, które mają wielu sympatyków. Mierzeja Kurońska i miasto Nergina mogą się również pochwalić wyjątkowo ciekawymi i licznymi placówkami muzealnymi. W

ielkim szacunkiem cieszy się miejscowa Galeria Bursztynu, popularnym obiektem jest też etnograficzna chata rybacka. Turyści bardzo chętnie odwiedzają też miejscowe Muzeum Historyczne, dzięki któremu mogą lepiej poznać dzieje oraz kulturę mieszkańców Mierzei Kurońskiej. Największym zainteresowaniem cieszy się tu jednak Muzeum Pamięci Tomasza Manna, które urządzono w domku letniskowym należącym do pisarza. Do dziś na Mierzei Kurońskiej żywa jest pamięć o tym pisarzu, a organizowane z myślą o nim seminaria cieszą się dużym powodzeniem.

Więcej interesujących publikacji o atrakcjach turystycznych znad morza Bałtyckiego znajdziesz w serwisie www.trojmiejski.pl.

Mierzeja Kurońska jest doskonałym miejscem na wczasy

Tu każdy może znaleźć dla siebie wiele atrakcji, a noclegi czekają zarówno w pensjonatach i kwaterach prywatnych, jak i na polach kempingowych. Tanie wczasy oraz ciekaw wycieczki o przyrodniczym charakterze – z takimi atrakcjami kojarzona jest przez wielu turystów Mierzeja Kurońska, której atrakcje turystyczne i piękne wydmy z pewnością zasłużyły sobie na uwagę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.