Najlepsze rzeczy do zrobienia na Akropolu w Atenach i nie tylko

ateny-atrakcje

Akropol w Atenach to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Jest to miejsce historyczne z wieloma starożytnymi ruinami, świątyniami i pomnikami. Turystom radzimy dokładnie zbadać Akropol i nie przegapić żadnego miejsca w drodze na górę.

– Partenon: Świątynia ta została zbudowana w 447 rpne i jest poświęcona Atenie, bogini mądrości, rzemiosła i wojny. Jest uważany za jeden z najlepszych przykładów architektury doryckiej w Grecji.

– Propyleje: Ten budynek został zbudowany jako monumentalna brama do Akropolu w 421 p.n.e. przez Mnezyklesa w imieniu Peryklesa. Miało to być symboliczne wejście dla wielkich tłumów przybywających na święta religijne w Partenonie.

Kilka inspirujących miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Atenach

Ateny to miasto pełne historii i kultury, ale może być również bardzo zabawnym miejscem dla dzieci. Posiada wiele różnych atrakcji, które są idealne dla dzieci w każdym wieku.

Niektóre z najlepszych miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Atenach to:

– Muzeum Akropolu: To muzeum jest doskonałym miejscem do poznania starożytnej przeszłości Aten. Jest też miejsce, w którym dzieci mogą bawić się i odkrywać niektóre artefakty, których nie wolno im dotykać w innych muzeach w Atenach.

– Ogrody Narodowe: Ogrody Narodowe to świetne miejsce dla dzieci, które kochają zwierzęta i rośliny, ponieważ jest ich mnóstwo! Znajdziesz wiele różnych gatunków roślin i zwierząt, w tym pawie, flamingi, żółwie, kaczki i wiele innych.

Plaży w Grecji, które musisz zobaczyć

Najlepsze plaże w Grecji oferują wspaniałe możliwości do opalania i są również idealne dla tych, którzy chcą odpocząć na plaży. Jeśli szukasz plaży tętniącej życiem, wybierz się do Kolymbii. Jest to popularne miejsce dla plażowiczów, ponieważ ma czyste wody, dobrą infrastrukturę i wiele restauracji w pobliżu. Jeśli chcesz czegoś bardziej odosobnionego, udaj się na plażę Kalamitsi, która znajduje się w północno-zachodnim zakątku Grecji. Nie jest bardzo ruchliwy, ponieważ trudno do niego dojechać komunikacją miejską.

Warto zaznaczyć, że Polska również ma wiele do zaoferowania pod kątem turystyki i piękna. Możesz też nieco zboczyć z trasy i zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Majorce.

Z czego słynie Mykonos?

Mykonos to grecka wyspa i jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Grecji. Wyspa słynie z długich plaż, pięknych krajobrazów i tętniącego życiem nocnego życia. Wyspa stała się głównym celem turystycznym ze względu na swoje piękno i dlatego, że przyciąga ludzi z całego świata o wielu różnych gustach. Mykonos słynie z długich plaż, pięknych krajobrazów i tętniącego życiem nocnego życia.

Jak dostać się na Santorini – najpiękniejszą wyspę ze wszystkich?

Santorini to piękna wyspa, ale wiele osób może się zastanawiać, jak się tam dostać. Lotnisko Santorini znajduje się w mieście Akrotiri i obsługuje loty do Aten, Krety, Salonik, Mykonos, Rodos i wielu innych greckich wysp. Z Aten na Santorini można latać liniami Olympic Air, Aegean Airlines lub innymi liniami lotniczymi, które obsługują loty z Grecji na Santorini.

Więcej wpisów

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.