Jak spędzić wakacje z psem?

Wakacje to czas, w którym wraz z rodziną odpoczywamy od pracy czy szkoły. Planując wakacyjny wypoczynek nie możemy zapominać o psach. W końcu pies to również członek rodziny. Wakacje z psem możemy spędzić na wiele sposobów. Tak naprawdę ogranicza nas tylko kreatywność.

Jak spędzić wakacje z psem?

Przede wszystkim musimy zadbać o komfort psa w upalne dni. Dotyczy to zarówno pobytu w domu, jak i podróży. Warto wyposażyć się w mate chłodząca. Mata chłodząca jak nazwa wskazuje pomaga psu się ochłodzić. Mamy dwa rodzaje mat. Pierwsza z nich to ta z wkładem ze specjalnej wełny. Wkład ten musimy wcześniej namoczyć w zimnej wodzie. Działa ona do 48 godzin, co sprawdzi się w domu czy hotelu. Z kolei mata żelowa działa do około 4 godzin, jednak dobrze sprawdzi się w czasie podróży samochodem. Nie musimy jej moczyć czy chłodzić w żaden sposób. Po 4 godzinach wystarczy zostawić ją na jakiś czas i będzie gotowa do użycia.

Wiele osób wyjeżdża w różne miejsca na wakacje. Jeśli zamierzamy spędzać wakacje w naszym kraju, to warto zabrać ze sobą psa. Oczywiście wcześniej musimy upewnić się czy w hotelu mogą przebywać zwierzęta. Dobrym pomysłem będzie również wynajem domku letniskowego lub mieszkania. Na wakacyjny wyjazd najlepiej udać się autem. W ten sposób możemy co około 2-3 godziny jazdy robić postoje. W czasie postoju możemy podać psu jedzenie. Warto również przejść się, żeby pies mógł rozprostować łapy i załatwić swoje potrzeby. Zarówno w czasie postojów, jak i w czasie jazdy powinniśmy dawać psu wodę. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie naszego pupila. Możemy kupić specjalną smycz samochodową i szelki. Smycz tą przypinamy zamiast pasa. W ten sposób zapewnimy psu bezpieczeństwo w czasie jazdy. Dodatkowo nasz pupil nie będzie przeszkadzał w kierowaniu pojazdem. Dobrym pomysłem jest również zakup transportera. Jednak musimy wcześniej przyzwyczaić psa do korzystania z transportera. Kilka tygodni przed planowanym wyjazdem powinniśmy zabrać psa na parę krótszych przejażdżek. W ten sposób nasz pupil oswoi się z jazdą samochodem. Jeśli wybieramy się w podróż za granicę, to również warto udać się samochodem. W przypadku podróży do ciepłych krajów lepiej zostawić psa pod opieką najbliższych.

Spędzanie wakacji w domu z psem również może być atrakcyjne. W wielu miejscowościach są miejsca, w które możemy udać się na długi spacer z naszym czworonogiem. Będzie to również szansa na poznanie okolicy, w której mieszkamy. Spacery z psem to również dobry sposób na poznanie nowych ludzi. Pamiętajmy jednak, żeby na długi spacer najlepiej udać się rano lub wieczorem. Wtedy na zewnątrz panują odpowiednie warunki zarówno dla nas, jak i dla naszych pupili. Pamiętajmy również o tym, żeby zawsze mieć przy sobie wodę dla psa. Oczywiście dotyczy to długich spacerów. Jeśli w ciągu dnia wychodzimy na 10-15 minutowy spacer, to nie musimy zabierać wody. Na długi spacer dobrze sprawdzi się bidon w kształcie butelki, który możemy przypiąć do spodni. Jeśli na spacer bierzemy torbę lub plecak, to możemy zabrać składaną miskę silikonową i butelkę z wodą. Dzięki temu z wody będziemy mogli skorzystać my, a także nasz pupil. Warto udać się na długi spacer do lasu czy parku. W takich miejscach dzięki drzewom jest znacznie chłodniej. Dodatkowo w lesie czy parku jest znacznie czystsze powietrze niż w mieście.

Jak spędzić udane wakacje z dzieckiem?

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.