Jak spędzić udane wakacje z dzieckiem?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem może się okazać prawdziwym logistycznym wyzwaniem, szczególnie jeśli sami chcemy dobrze się na nim bawić. Dzieci są bardzo specyficzne i zdecydowanie nie chcą nudzić się podczas zwiedzania starych zamków czy podczas spacerów po rynku odwiedzanego miasta. Niestety kiedy zabieramy na wakacje swoje pociechy, musimy nastawić się na to, że cały wyjazd dostosujemy pod nie.

Postaw na fajne atrakcje dla dzieci

Masa rodziców oczekuje, że ich dzieci będą z pokorą znosić każdą atrakcję. Ale czasami my sami umieramy z nudów podczas zwiedzania jakiegoś miejsca, nie możemy więc oczekiwać, że dzieci cały czas będą zafascynowane mijanymi eksponatami czy tym, co monotonnym głosem opowiada przewodnik. Kiedy mamy na wakacjach pod opieką dzieci, musimy postawić na atrakcje, które im się spodobają. Być może nam będą wydawały się dziecinne, ale dzięki temu unikniemy marudzenia, narzekania i co najważniejsze, kłótni tylko dlatego, że nasze dzieci nie potrafią albo nie chcą przez chwilę poudawać dorosłych.

Uszanuj to, że dzieci muszą się wyszaleć

Większość dzieci chce biegać, szaleć i krzyczeć, szczególnie jeśli na wakacjach mogą jeść tyle lodów i innego rodzaju słodyczy, na ile mają ochotę. To naturalne i tak samo jak my, kiedy przyswoimy zbyt dużo kalorii i cukru, muszą spalić swoje zapasy. Dlatego nie oczekujmy od naszych pociech, że będą siedzieć grzecznie cały tydzień w busie wycieczkowym czy na tylnym siedzeniu samochodu. Zabierzmy je w miejsca, gdzie będą mogły dać upust swojej energii. Jeśli twoje dziecko chce iść na plac zabaw, nie odciągaj go na siłę, bo później będziesz się denerwować, że nie jest w stanie ustać w miejscu albo że za bardzo rozrabia.

Jak spędzić wakacje z psem?

Postaw na znane i lubiane przez nie potrawy

Dzieci lubią grymasić i nie ma w tym niczego złego, bo dorośli też nie są w stanie zjeść wszystkiego, co podsunie się im pod nos. Jeśli wyjeżdżacie na wakacje za granicę i planujecie codziennie próbować lokalnych specjalności, nie każcie dziecku robić dokładnie tego samego. W końcu wakacje powinny być mile spędzonym czasem, a nie zmuszaniem się do przełykania niekoniecznie smacznych i wyglądających nieapetycznie potraw tylko dlatego, że nie można zmarnować takiej okazji i nie spróbować. Pozwól dzieciom jeść znane i lubiane przez nie potrawy, żeby niechciane smaki nie zniszczyły im całej zabawy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.