Wakacje w górach vs wakacje nad morzem

Każdego roku spędzasz wakacje nad Bałtykiem i tym razem miałeś zamiar ponownie ruszyć w te strony? A może tak zdecydujesz się na coś zupełnie innego i zamiast udawać się na północ Polski, odwiedzisz jej południowe części? Wakacje w górach mogą okazać się nawet lepszym pomysłem na spędzenie urlopu niżeli klasyczne wczasy nad morzem. Góry to przede wszystkim lepsza pogoda, ale też i niższe koszty wyprawy oraz recepta na zdrowie.

Koszty wakacji na pewno wymagają sprawdzenia i ustalenia. Nie chcesz przecież wydawać kilku tysięcy złotych na jeden wyjazd. Co innego, gdybyś spędzał wczasy za granicą. Wtedy rzeczywiście musiałbyś się liczyć najprawdopodobniej ze sporym wydatkiem rzędu tych kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na wakacjach spędzanych w Polsce nie ma jednak sensu przesadnie przepłacać, a tak niestety często się dzieje, gdy udajesz się do Sopotu bądź Kołobrzegu, gdzie ceny samych noclegów (i to niekoniecznie w luksusowych kurortach) potrafią być wprost horrendalne. Nawet kilkuosobowa rodzina jest w stanie spędzić całkiem tanie wakacje w górach. Nie musicie przecież zatrzymywać się w samym centrum Zakopanego. Nawet jeśli interesuje was zwiedzenie tego miasta, spokojnie przenocujecie w sąsiadujących z nim miejscowościach, aby zaoszczędzić na kwaterze i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć już wyłącznie na rozmaite rozrywki i dodatkowe atrakcje.

Gdzie jechać na wakacje?

Druga zaleta – doskonały wpływ na zdrowie. Oczywiście wszyscy wiemy, że nad morzem panuje świetny klimat, który świetnie działa przede wszystkim na układ oddechowy. Nie bez powodu alergicy najlepiej czują się właśnie na północy naszego kraju. W nadmorskim powietrzu jest bowiem dużo więcej jodu niż w tym miejskim, co sprawia, że oddychanie staje się łatwiejsze i efektywniejsze. Pod tym względem góry też mają jednak sporo do zaoferowania. Powietrze górskie jest nawet zdrowsze od tego nadmorskiego, gdyż wykazuje się wręcz niezwykłą czystością. Wakacje w górach na pewno pozwolą ci zadbać jeszcze lepiej o cały organizm. Wrócisz z nich wprost uzdrowiony.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.