Różne rodzaje wakacji all inclusive
Dawniej wszystkie wakacje all inclusive oznaczały jedno i to samo. Nie dzielono tego rodzaju wycieczek na jakieś szczególne podgrupy. All inclusive miało po prostu dać turystom dostęp do pełnego wyżywienia i dostęp do różnych dodatkowych usług gastronomicznych, z których później mogli oni korzystać bez żadnego limitu i bez żadnych ograniczeń. Teraz jednak coraz częściej do hasła "all inclusive" dopisuje się różne przymioty. A co one oznaczają? Co wchodzi w skład tych zróżnicowanych wycieczek i do kogo są one kierowane?
Wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście klasyczne wczasy all inclusive. Każdy już chyba wie, na czym one polegają. Prawie każdy też, kto tylko regularnie wyjeżdża na wakacje za granicę, przynajmniej raz mógł z nich skorzystać i przekonać się o ich zaletach na własnej skórze. Klasyczne all inclusive oferuje turystom trzy posiłki w ciągu dnia, ale też i napoje (alkoholowe i bezalkoholowe) oraz różne dodatkowe przekąski. Haczyk tkwi w tym, że turyści mogą z tego wszystkiego korzystać wyłącznie w określonych i zaznaczonych w regulaminie godzinach.
A czym są wakacje all inclusive soft, nazywane też all inclusive light? One różnią się od klasycznego all inclusive tylko jednym aspektem. Też zawierają trzy posiłki i napoje bezalkoholowe, ale nie dają turystom dostępu do napojów alkoholowych. Z tym jednak też bywa różnie. W niektórych hotelach przy skorzystaniu z opcji "all inclusive soft" można bowiem poprosić o darmową lampkę wina do kolacji czy szklankę piwa do obiadu. Napoje alkoholowe nie są jednak wydawane między posiłkami. Znaczy się są, ale trzeba za nie dodatkowo zapłacić.
Młodzi turyści, którzy wyjeżdżają na wakacje głównie po to, by po prostu się wyszaleć i wybawić, jeszcze częściej wykupują dla siebie wakacje all inclusive 24h. Ten typ wczasów oferuje im bowiem dosłownie nieograniczony dostęp do napojów, a często przy tym także i napojów alkoholowych. Można je sobie popijać i sączyć przez cały dzień i noc. To bardzo fajna opcja, warta sprawdzenia.
Dlatego warto sprawdzać dokładnie warunki oferty biur podróży i co zawiera dana oferta, żeby na miejscu się nie zdziwić, że np. nie ma wliczonego alkoholu.