Komfortowe podróże nad morze

Sam pobyt nad morzem bez dwóch zdań jest źródłem wszelakich przyjemności, ale zanim do niego dojdzie, nad to morze trzeba będzie jakoś się dostać. No i tu pojawia się problem. Może nawet nie problem, co coś uciążliwego, bo raczej mało kto jest w stanie cieszyć się kilkugodzinną, czasem i kilkunastogodzinną jazdą na wakacje, zwłaszcza gdy chodzi o wakacje nad morzem z dzieckiem, a coś takiego czeka tych, którzy ruszają na urlop w samym środku sezonu i wyjeżdżają wprost z samego południa. Co prawda dawniej pod tym względem było jeszcze gorzej, ale nadal nie można powiedzieć, że polskie drogi jakoś znacząco ułatwiają turystom takie podróże. Ten, kto nader wszystko nie chce więc stać w korkach i niepotrzebnie się denerwować czy stresować, powinien po prostu pomyśleć o zmianie terminu wyjazdu, by zamiast jechać na wakacje w sierpniu albo lipcu, pojechać na nie w innym miesiącu – optymalnym wyborem będzie tutaj na pewno czerwiec.

Polskie drogi słyną bowiem z tego, że błyskawicznie potrafią się zapełnić samochodami. Nawet na autostradach tworzą się korki, które w okresie wakacyjnym są tak długie, że czasami niemalże dwukrotnie albo i trzykrotnie zwiększają czas trwania podróży. Dojazd, który miał zająć zaledwie pół godziny, nagle przedłuża się do dwóch godzin. Podróż staje się bardzo niekomfortowa dla dzieci, a i dorośli potrafią na nią narzekać, zwłaszcza jeśli są już spóźnieni na odebranie pokoju i boją się, że po prostu nie zdążą. Tych wszystkich niewygód można uniknąć, rezerwując wakacje nad morzem poza głównym sezonem. Nie chodzi wcale o to, by jechać na nie jesienią czy zimą, kiedy to pogoda raczej nie sprzyja plażowaniu, ale po prostu nie trzeba wybierać się na nie wtedy, kiedy robią to wszyscy, czyli w miesiącach typowo letnich. Aby zadbać o komfort wypoczynku, wybierz glamping w Polsce – czyli campingowanie w najwyższym standardzie!

Wiosna spędzona nad polskim morzem potrafi być przecież równie wspaniała. A nieraz warto wyjść z pewnych schematów, by zaznać czegoś innego i nieco ciekawszego.

Dlaczego czasem warto odpocząć?

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.